Doskonałość Roku Twojego Stylu 2023

przez Redakcja

Doskonałość Roku magazynu Twój STYL to największy i najbardziej prestiżowy konkurs kosmetyczny w Polsce. Statuetki są obiektem westchnień każdej firmy z wielkimi ambicjami, a jednocześnie obietnicą daną konsumentom, że warto przetestować produkty tych, którzy je zdobyli. Tytuł i logo Doskonałości Roku Twojego STYLU to bowiem wyraz uznania dla firm, a dla Czytelniczek- ważna wskazówka przy zakupowych wyborach.

6 listopada, w warszawskim hotelu VERTE – Autograph Collection obyła się finałowa gala 29. edycji konkursu. Na wykwintnej kolacji połączonej z rozdaniem nagród pojawili się przedstawiciele nominowanych firm, redaktorzy “Twojego STYLU”, eksperci z branży kosmetycznej, lekarze i jury konkursu. Galę tradycyjnie poprowadzili: Jacek Szmidt oraz Joanna Nojszewska. Statuetkę i prawo do użytkowania sygnatury Doskonałości Roku “Twojego STYLU” uzyskało aż 45 produktów, uporządkowanych do kilkunastu kategorii. Należy zauważyć, że tym razem królowały kosmetyki polskich marek.

Co roku podkreślamy, że nasz konkurs jest okazją do przeglądu tego, co dzieje się na rynku kosmetycznym. W tym roku jurorzy zaobserwowali, że kosmetyki tańsze są coraz lepsze. Zawierają składniki znane z aptek i gabinetów medycyny. Jury przyznało mniej nagród supereksluzywnych, a więcej polskim markom. To nas bardzo cieszy – powiedziała Joanna Nojszewska.

 

Przez długie wydawało się nam, że wyższa cena to również wysoka jakość. Były grupy klientów, którzy musieli wydać dużo, bo tylko wtedy mieli poczucie komfortu i prestiżu. Natomiast na przestrzeni wielu lat widzimy, że jest potężna ofensywa ze strony kosmetyków polskich, które mają zrównoważoną cenę, a jednocześnie sprawdzoną i wiarygodną jakość. Coraz bardziej przekonujemy się, że to co tańsze, wcale nie musi być gorsze. Ja w to mocno wierzę – dodał Jacek Szmidt, redaktor naczelny Twojego STYLU.

Strefę kosmetyków damskich oceniło jury w składzie: Magdalena Cielecka, Urszula Dudziak, Agnieszka Grochowska, Anna Maria Jopek, Monika Krokiewicz, dr Elżbieta Kowalska-Olędzka, Ewa Sarnowicz. Wyróżniono takie produkty jak m.in.: Woda perfumowana Good Girl Blush od marki Carolina Herrera (kosmetyki ekskluzywne – zapach dzienny), Maskara High Impact High-Fi” Full Volume marki Clinique (kosmetyki ekskluzywne – makijaż), Krem Divine Skin Perfector SPF 50 od Samarité (kosmetyki niszowe – pielęgnacja przeciwsłoneczna), Szminki Hydramatic firmy Avon (kosmetyki popularne – makijaż), La Crčme Lumičre od marki Scens (kosmetyki profesjonalne -pielęgnacja twarzy), Estetic Clinic Meso Treatment marki l’biotica (kosmetyki apteczne – seria do pielęgnacji twarzy), Linia Longevity marki bebio Cosmetics (kosmetyki naturalne – pielęgnacja włosów) czy Krem pod oczy nawilżająco-wygładzający od firmy AA LAAB (kosmetyki polskie -pielęgnacja delikatnych partii twarzy).

Uwielbiam wszystkie kosmetyki! Te pielęgnacyjne poprawiają stan mojej cery, ciała i włosów. Kolorowe uwydatniają atuty. Kocham moje usta, wyjątkowej urody oczy i włosy. Używam wszystkiego, by wykrzesać z nich jak najwięcej – skomentowała z uśmiechem Urszula Dudziak, dla której dobrej jakości kosmetyki są także narzędziem pracy.

Zalet bycia jurorką w konkursie Doskonałość Roku “Twojego STYLU”, a jestem nią już ładnych paręnaście lat, jest wiele. Po pierwsze są to spotkania towarzyskie z innymi jurorami. Jest to także możliwość poznawania nowych kosmetyków, oczywiście ich testowania i obdarowywanie nimi przyjaciółek, rodziny i sąsiadek. Nie jestem w stanie ich nigdy sama zużyć – zadeklarowała z uśmiechem Magdalena Cielecka.

O wyborze najlepszych kosmetyków męskich zadecydowało jury w składzie: Maciej A. Brzozowski, dr Maciej Chlebus, Grzegorz Damięcki, Robert Kupisz, Piotr Stramowski, Jacek Szmidt, Artur Żmijewski.

Smak zwycięstwa poczuli przedstawiciele marek: Kilian Paris za wodę perfumowaną Smoking Hot (zapach supereksluzywny), Boss za wodę perfumowaną Bottled Elixir (zapach wieczorowy), Yves Saint Laurent za wodę perfumowaną MYSLF (zapach dzienny), Molton Brown za wody perfumowane, żele i balsamy (zapachy i pielęgnacja), 111SKIN za Żel do pielęgnacji okolic oczu Celestial Black Diamond Contour Gel (pielęgnacja twarzy) oraz Soap for Globe za mydło, szampon i odżywka w kostce Strong & Fresh (pielęgnacja włosów i ciała).

Największą zaletą bycia członkiem jury jest poczucie, że jestem na bieżąco z trendami kosmetycznymi. Jest coś zmysłowego w kontakcie ze świetnymi kosmetykami i znakomitymi zapachami. Kompetencja jury ciągle rośnie. W kosmetykach widzimy coraz więcej atutów i umiemy je fachowo ocenić” – stwierdził Jacek Szmidt. “Kiedyś nie wiedziałem jakie efekty może dać krem pod oczy. Teraz wiem, że pielęgnacja również dla mężczyzny powinna być bardzo ważna. Pomimo wszystko, według mnie rządzą jednak dobre, męskie zapachy. To fetysz, którego nie można sobie odmówić – dodał.

Nikogo nie powinno zdziwić, że ekspertem od zapachów w świecie polskiego show-biznesu jest projektant Robert Kupisz, dla którego perfumy i dobra stylizacja zawsze stoją w komplecie.

Perfumy, które najbardziej lubię to te, które dobrze się utleniają na mojej skórze. Jeśli ktoś na ulicy skomplementuje mój zapach, wtedy wiem, że to dobry wybór. Perfumy łączą się z nami. Nie wszystkie te, które dobrze pachną na próbniku, do nas pasują. Zazwyczaj testuję na skórze i po dwóch godzinach już wszystko wiem. Nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez zapachu. Do swojej stylizacji zawsze dobieram te odpowiednie” – przyznał Robert Kupisz. Projektant również podkreślił, że z dumą wspiera polskie marki kosmetyczne. “Nie zawsze cena kosmetyku jest adekwatna do jego całości. Trzeba zauważać, że na polskim rynku dostępnych jest dużo firm, które wypuszczają dobre produkty, a wcale nie są one drogie. Zawsze sięgam właśnie po takie kosmetyki. Wspieram polskie marki – podsumował.

Partnerzy gali Doskonałość Roku 2023 Twojego STYLU to: Hotel Verte Warsaw – Autograph Collection, Remé, W. Legutko, Mesmetric – B&B Italia oraz YES Biżuteria – sponsor statuetek.

 

Powiązane artykuły