Gala Outsourcing Stars 2020

przez Redakcja

Gali Outsourcing Stars nie zapomnimy przez dłuższy czas. Wydarzenie, które od siedmiu lat jest organizowane przez Pro Progressio, tym razem w dniu 23 stycznia 2020 odbyło się w Poznaniu. Wnętrza Aula Artis zapełniły się setkami gości, którzy mogli uczestniczyć w branżowym podsumowaniu roku sektora outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu.

Galę otworzył Wiktor Doktór – Prezes Fundacji Pro Progressio, który przywitał zebranych gości i podjął się poprowadzenia całego wydarzenia. Gala, jak co roku, składała się z części oficjalnej i nieoficjalnej oraz sprzyjała nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów biznesowych w branży BSS.

Oficjalnego otwarcia Gali Outsourcing Stars dokonał Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania, który podkreślił ważność branży BSS dla rozwoju miasta. Kolejnym przemawiającym był Krzysztof Senger, Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. PAIH, wspiera Galę Outsourcing Stars od pierwszej edycji, a podsumowania roku związane z rozwojem bezpośrednich inwestycji zagranicznych w obszarze BSS, stanowią stały element ceremonii otwarcia Gal.

W tegorocznej edycji Gali Outsourcing Stars, gościem specjalnym wydarzenia był Oliver O’Donoghue – Senior Vice President HFS Research, który przedstawił zebranym gościom wyniki analiz rozwoju sektora BSS na świecie. O’Donoghue był także jednym z głównych prelegentów poprzedzającego Galę Outsourcing Stars, całodniowego BSS Forum. Jego wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie że podkreślał najnowsze wyniki badań HFS Research przeprowadzone pod koniec roku 2019.

Jak co roku Gala Outsourcing Stars stanowiła także finał konkursu Outsourcing Stars, w którym Pro Progressio nagradza najszybciej rozwijające się firmy oraz instytucje otoczenia branży outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu. W tym roku w trzech głównych kategoriach, Biznes, Otoczenie Biznesu i Ludzie, łącznie wręczono 13 statuetek i jedno wyróżnienie specjalne dla Menedżera Roku.

Konkurs oparty jest na matematycznym algorytmie, który bierze pod uwagę wzrost działalności operacyjnej uczestniczących w konkursie firm. Nagrody są przyznawane tej firmie, która w danej kategorii uzyska najlepszy wynik względem pozostałych uczestników. Co roku Gali towarzyszą ogromne emocje, gdyż organizatorzy konkursu nie ujawniają informacji o tym kto jest laureatem. Dzięki takiemu podejściu goście Gali są świadkami prawdziwego zaskoczenia na twarzach przedstawicieli firm, którzy odbierają nagrody na scenie.

Statuetki Outsourcing Stars powędrowały do następujących organizacji:

Kategoria Biznes

 • BPO – Worldline
 • SSC – 3M Global Service Center
 • Call Contact Centre – S8
 • IT Software Development – SoftServe
 • Księgowość, Kadry, Płace – Contract Administration
 • RPA – Digital Teammates

Kategoria Otoczenie Biznesu

 • Miasto – Poznań
 • Agencja Real Estate – CBRE
 • Deweloper – Skanska Property Poland

Kategoria Ludzie

 • HR Rekrutacje Stałe – Diverse Consulting Group
 • HR Leasing Pracowniczy – Grupa Progres
 • IT Contracting – Sii

Nagrody Specjalne

 • Innowacyjne Rozwiązanie dla Biznesu – Talent Alpha
 • Menedżer Roku – Cezary Maciołek, Wiceprezes Grupy Progres

Gala Outsourcing Stars poza częścią konkursową była miejscem artystycznych występów. W tym roku wydarzeniu towarzyszyły utwory takich artystów, jak Black Eyed Peas (Let’s get this party started), Metallica (Enter Sandman), Gnarls Barkley (Crazy), Goo Goo Dols (Iris), Lady Gaga (Shallow), Michael Jackson (They don’t care about us) oraz występ DJ Scretch Showcase.

Po części oficjalnej goście Gali wzięli udział w części nieoficjalnej, która trwała do późnych godzin nocnych.

Partnerem Strategicznym Gali Outsourcing Stars było Miasto Poznań. Sponsorami Gali były firmy Cushman&Wakefield, Nowy Styl, Antal, Vastint, CIMA, Kontel i Poly. Wydarzenie było wspierane przez szereg polskich i międzynarodowych organizacji w tym HFS Research, IAOP, Emerging Europe Alliance, Deutscher Outsourcing Verband, SPCC, BPCC, Inspire, Kingsman Finance, Riposta oraz Top Woman in Real Estate.

Powiązane artykuły