World Class ogłosił poszukiwanie barmankiego mistrza Polski!

przez Redakcja

W tegorocznej krajowej edycji konkursu znalazło się 12 półfinalistów, reprezentujących miasta takie jak Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław. Zwycięzca będzie miał okazję zmierzyć się z barmanami z całego świata na koktajlowej olimpiadzie w Szanghaju.

Konkurs World Class to najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie barmaństwa. Od 15 lat barmani z blisko 60 krajów rywalizują o przepustkę do globalnego finału. W Polsce próbowało zdobyć tytuł ośmioro uczestników, a w ostatniej edycji reprezentantem kraju w São Paulo był Grzegorz Pikulski.

Wśród tegorocznych półfinalistów znajdują się zarówno doświadczeni barmani, jak i młodzi adepci. Reprezentują znane koktajlbary w miastach, takich jak Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław. Cieszymy się, że coraz więcej kobiet pojawia się za barem i odnosi sukcesy.

Koordynator polskiej edycji, Marek Serpatowski, podkreśla, że konkurs stanowi inspirację dla ludzi na całym świecie, zachęcając do zanurzenia się w kulturze kreowania smaków i doświadczeń z jakościowej konsumpcji alkoholi. Półfinał i finał odbędą się 20 maja w Warszawie, gdzie barmanki i barmani zmierzą się w konkurencjach oceniających ich umiejętności.

Warto zauważyć, że Adrián Michalcík, Barman Roku World Class 2022 z Norwegii, oraz inni światowej klasy eksperci będą oceniać wiedzę, technikę, kreatywność i gościnność zawodników. Zwycięzca warszawskiego finału wyjedzie do Szanghaju na globalny finał, gdzie zmierzy się z największymi barmańskimi talentami na świecie. To wyjątkowa okazja dla polskich barmanów, by zaprezentować swoje umiejętności na międzynarodowej scenie.

World Class Poland 2024 – Top 12 półfinalistów:

 1. Damian Ziółkowski, Eliksir restaurant & cocktailbar, Gdańsk
 2. Paweł Rejniak, Flisak’76, Gdańsk
 3. Cezary Nowak, TAG., Kraków
 4. Kacper Durnoga, Gin Mill, Kraków
 5. Bartłomiej Wójcik, Spirit Bar Łódź by Puro Hotels, Łódź
 6. Kaspian Konieczka, Ukryte Rzeki, Łódź
 7. Igor Holin, Whiskey in the Jar, Poznań
 8. Aneta Wawrzyniak, Va Bene Cicchetti, Warszawa
 9. Daniel Błaszczyk, Hotel Warszawa, Warszawa
 10. Karol Rychlewicz, Backroom Warsaw, Warszawa
 11. Olga Gnatyk, Gin Bar Lane’s, Warszawa
 12. Nikol Młoczek, Cocktail Bar by Incognito, Wrocław

Powiązane artykuły