Home Imprezy PGA Polska Championship

PGA Polska Championship

przez Redakcja

W dniach 1-4 września na polu Sobienie Królewskie Golf&CC odbył się turniej Sobienie PGA Polska Championship. Pole golfowe w Sobieniach Królewskich zostało zaprojektowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group. Projekt nawiązuje do pól typu angielskiego. Projekt w harmonijny sposób łączy oryginalne krajobrazy Mazowsza ze starannie zaprojektowanymi dołkami jakby żywcem przeniesionymi z wietrznych wybrzeży Szkocji.

Zawody w Sobieniach były ukoronowaniem cyklu turniejów, organizowanych przez PGA Polska wraz z klubami golfowymi. Tym samym przygotowano dla golfistów wiele dodatkowcyh konkursów oraz najwyższą pulę nagród w tym sezonie. Zawodnicy walczyli o 50000 złotych. W czasie turnieju odbyły się również dodatkowe atrakcje i rozgrywki.

W niedzielę, po sobotnich eliminacjach, golfiści wzięli udział w finale Otwartych Mistrzostw Polski Longest Drive. To oficjalne, odbywające się pod auspicjami Polskiego Związku Golfa, zawody, które wyłoniły mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Również w niedzielę zawodnicy mogli wziąć udział w konkursach dodatkowych jak Skin Eliminator. Zaproszeni zawodnicy na pieniądze rozgrywali pokazowe dołki. Za wygranie każdego z nich przygotowano nagrody pieniężne.

Sobienie PGA Championship to również zbiórka pieniędzy na charytatywnym Nearest to the Pin. Zebrana kwota zostanie przekazana dla fundacji Dr Clown.

W niedzielę rozpoczął się turniej Pro-Am, który zainaugururował 3-dniowe rozgrywki dla zawodowców. Zaproszeni dziennikarze mogli obserwować zmagania graczy, jak również przekonać się jak fajnym i przyjemnym sportem jest golf.

Powiązane artykuły