Home Imprezy Otwarcie restauracji Vapiano

Otwarcie restauracji Vapiano

przez Redakcja

Już trzeci lokal międzynarodowej sieć restauracji Vapiano specjalizujących się w daniach kuchni śródziemnomorskiej został otwarty w Warszawie. Wieczorem 11 lipca odbyło się oficjalne otwarcie restauracji Vapiano w Centrum Handlowym Galeria Mokotów.

Restauracja o powierzchni około 800 metrów kwadratowych znajduje się w strefie food court. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się kręgielnia. Restauracja Vapiano w Galerii Mokotów jest trzecim działającym lokalem tej sieci w Polsce. Niestety restauracja Vapiano znajdująca się we Wrocławiu została zamknięta. Dwie pozostałe restauracje Vapiano mieszczą się w budynku Marynarska Business Park przy ulicy Taśmowej oraz przy Alejach Jerozolimskich w budynku Pasaż Limińskiego na przeciwko głównego wejścia do Hotelu Marriott.

Na otwarciu tłumnie zjawili się zaproszeni goście. Każdy mógł spróbować wszystkich wspaniałych dań serwowanych w restauracji Vapiano. Do wyboru były makarony, sałatki i pizza. Najdłuższa kolejka była oczywiście do stacji z pizzą. Do picia oprócz napojów bezalkoholowych było piwo Warsteiner, wino oraz wszelkie drinki na bazie wóki Finlandia, któa była sponsorem wydarzenia.

Pierwsza restauracja Vapiano została otwarta w Niemczech 22 października 2002 roku w centrum Hamburga. Zamysłem twórców sieci Vapiano było stworzenie restauracji o wysokim standardzie, otwartych na indywidualne życzenia gości. W Vapiano nie trzeba rezerwować stolika, a każdy z gości może czuć się swobodnie. Vapiano to miejsce miejsca do swobodnych spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną. W każej restauracji Vapiano jest kilkaset miejsc w kilku strefach – strefie lounge, przy kominku, w ogródku ziołowym oraz pod drzewem oliwnym. Dość unikalny jest też system zamawiania. Każdy klient, zaraz po wejściu do restauracji, otrzymuje elektroniczną kartę, na której zapisywane są wszystkie jego zamówienia. System zapewnia swobodę w zamawianiu posiłków oraz przemieszczaniu sie po restauracji. Eliminuje również konieczność każdorazowego płacenia przy każdej stacji (pasta, pizza, bar) oraz oczekiwanie na przyniesienie rachunku. Rachunek płaci się dopiero przy wyjściu z restauracji.

Sieć restauracji Vapiano składa się ze 126 restauracji i jest obecna aż w 26 krajach na sześciu kontynentach w największych miastach i stolicach świata takich, jak Berlin, Dubai, Paris, Londyn, Miami, Melburne, Nowy Jork czy Seul.

Powiązane artykuły