WIeczorem, 3 marca w restauracji Concept 13, w domu handlowym VitkAc w Warszawie, wręczono po raz czwarty MocArty RMF Classic.

Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą.

Statuetki MocArtów RMF Classic otrzymali:

  • Człowiek Roku: Ewa Błaszczyk – za przykład ogromnego hartu ducha i duszy, za niezwykły w dzisiejszych czasach altruizm i za determinację w walce o przetrwanie kliniki Budzik.
  • Wydarzenie Roku: Wystawa „Szuflada Szymborskiej” w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz pierwsza edycja Konkursu o Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej – za oryginalny pomysł pokazania w szufladach trudnego do zaszufladkowania świata Wisławy Szymborskiej i za utrwalanie w nas szlachetnego przekonania, że wśród prozy życia poezja może mieć bardzo wymierną wartość.
  • Muzyka Filmowa Roku: Tomasz Gąssowski – za muzykę do filmu Imagine
  • Rzecz z Klasą: Hyperion – łazik marsjański z Politechniki Białostockiej

Po raz trzeci wręczona została nagroda specjalna Bo wARTo! – tym razem dla młodego aktora. Zwycięzca – Dawid Ogrodnik – otrzymał statuetkę, 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic.

O pierwszą tego typu nagrodę w Polsce ubiegali się kandydaci, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat i wykazali się wybitnymi osiągnięciami w sztuce aktorskiej.

Zwycięzcę, spośród pięciu wytypowanych przez redakcję RMF Classic osób, wyłoniła Kapituła w składzie:

  • Przewodniczący – Janusz Gajos – aktor
  • Agata Kulesza – aktorka
  • Dorota Kędzierzawska – reżyserka i scenarzystka
  • Leszek Dawid – reżyser i scenarzysta
  • Tadeusz Sobolewski – krytyk filmowy

Mecenasem nagrody Bo wARTo! i Mecenasem Głównym MocArtów RMF Classic jest marka W. Kruk.

Nagrodę Bo wARTo! wręczył Przewodniczący Kapituły Janusz Gajos, a czek na 10 tysięcy euro Patrycja Hatalska – Dyrektor Marketingu Vistula Group, w której skład wchodzi marka jubilerska W. Kruk .

Kolejna nagroda dla Kobiety z Klasą, przyznana corocznie przez Patrona Medialnego gali, redakcję magazynu Twój STYL, trafiła tym razem w ręce aktorki – Kingi Preis.

W części artystycznej wystąpili (solo oraz w duecie) – wokalistka Monika Borzym i pianista Włodek Pawlik – laureat ostatniej edycji Grammy Award za płytę jazzową.

Włodek Pawlik podczas Gali MocArtów odebrał Platynową Płytę za nagrodzony Grammy album – Night in Calisia.