Grube Ryby 2018

W piątkowy wieczór 25 maja w warszawskim klubie Drukarnia odbyła się wyjątkowa impreza – jubileuszowa gala plebiscytu „Grube Ryby” organizowanego przez Radio Kolor już po raz dwudziesty. Warto również przypomnieć, że Radio Kolor w tym roku obchodzi swoje 25. urodziny.

Grube Ryby to nagrody przyznawane za osobowość, zaangażowanie, pomysłowość i rewolucję, jaką nominowani robią w swoich dziedzinach. Podobnie, jak w poprzednich latach, zespół Radia Kolor przyjrzał się temu, co dzieje się na scenie muzycznej, gdzie można dobrze zjeść, kto pretenduje do miana króla internetu oraz wielu innym dziedzinom.

To słuchacze Radia Kolor wybrali zwycięzców we wszystkich kategoriach spośród nominowanych osób. Przez trzy tygodnie zostało oddanych aż kilkadziesiąt tysięcy głosów. Dodatkowo, jak co roku, została przyznana specjalna statuetka od redakcji Radia Kolor. Otrzymała ją Kobieta Koloru.

To jest niezwykłe, że żyjemy w tak udanej symbiozie już od 25 lat. Radio Kolor na dobre zakorzeniło się w warszawskim eterze. Nie daliśmy się zreprywatyzować czy zdekomunizować. To pewnie dlatego, że polityków wpuszczamy na antenę tylko wtedy, kiedy naprawdę warto. Czyli bardzo rzadko… – powiedział Dyrektor Programowy, Łukasz Suda.

Na galę licznie przybyli przedstawiciele świata sztuki, mediów i biznesu oraz przyjaciele Radia Kolor.

 

A oto lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  1. Last Blush – w kategorii „przebojowy głos”,
  2. Warsaw by Drone – w kategorii „w sieci”,
  3. Marcin „Różal” Różalski – w kategorii „największe serce”,
  4. Restaurant Week – w kategorii „życie ze smakiem”,
  5. Arkadiusz Skrzypiński – w kategorii „Gruba Ryba sportu”,
  6. Fit Matka Wariatka – w kategorii „mama z ikrą”,
  7. Robert Biedroń – w kategorii „mężczyzna koloru”.

 

Jak zawsze redakcja wskazała też Kobietę Koloru. W tym roku statuetka trafiła do Agnieszki Holland,

Kobieta Koloru – to jest coś czym zawsze pragnęłam być. I cieszę się, że dostałem tę nagrodę, a nie Grubą Rybę, bo tym nigdy nie chciałam być – mówiła Agnieszka Holland.

Gościem specjalnym wieczoru była Reni Jusis, która zaśpiewała swoją nową piosenkę „Tyyyle Miłości”. Nie zabrakło też starych przebojów tej artystki.

Wszyscy goście bawili się do późnych godzin wieczornych.