Jak co roku, na terenie klubu golfowego Sobienie Królewskie mieszczącego się przy ulicy Vogla 19 w warszawskim Wilanowie, odbył się tradycyjny fiński piknik. Impreza została zorganizowana przez Finnish Trade Guild dla Finów, ich rodzin i znajomych oraz dla wszystkich przyjaciół Finlandii.

Podczas pikniku odbywały się plenerowe gry i zabawy dla dzieci oraz konkursy dla wszystkich zaproszonych gości. Odbyły się konkursy w dwóch konkurencjach – „Mökkitikka” (fińskie rzutki) oraz „Mölkky” (tradycyjna fińska gra). Młodsi uczestnicy mogli pograć w mini-golfa. W programie pikniku byłą róniez loteria, w któej można było wygrać nagrody ufundowane przez sponsorów pikniku.

Na przybyłych gości czekały pyszne dania z grilla, degustacja portugalskich win, piwo z lubelskiego browaru Perła oraz drinki oczywiście na bazie wódki Finlandia. Pogoda jak zwykle dopisała, dzięki czemu impreza była bardzo udana.

Sponsorami wydarzenia były firmy: Accace, Nordea, Ecovis, StoraEnso, Wärtsilä, Cargotec, HT Laser, Lemminkäinen, Tikkurila and Cooperation Partners, C.K. Fish, Dobre Wina, Finlandia, Finnair, Fiskars, Perła oraz Tactic Games.