15-lecie MSBiS „BarStars”

W poniedziałek 27 listopada w warszawskim Klubie Niebo odbyła się gala z okazji 15-lecia Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów.

Szkoła powstała w 2002 i jest jedyną tego typu szkołą w Polsce oraz największą tego typu placówką w Europie zarówno pod względem powierzchni, szerokiej oferty, jak i liczby absolwentów. Koncepcja jej powstania zrodziła się z obserwacji podobnych placówek w Stanach Zjednoczonych i na przestrzeni lat ewoluowała w odpowiedzi na polskie realia w świecie gastronomii. MSBiS prowadzi szkolenia, kursy i warsztaty, w tym najbardziej popularne: regularne, intensywne dwutygodniowe Szkolenia Barmańskie.

Na wyjątkowo bogaty program imprezy złożą się m. in.: podsumowanie 15 lat działalności Szkoły na tle rozwoju polskiej gastronomii, oraz guest bartending i flair jam, czyli pyszne koktajle w wykonaniu najlepszych barmanów z topowych polskich koktajlbarów.

Podczas jubileuszowego wieczoru został zaprezentowany projekt BarStars, mający na celu uhonorowanie i podsumowanie rozwoju i sukcesów polskiej sceny barowej na przestrzeni ostatnich 15 lat. Od piwa z sokiem i wódki z colą do bogactwa form i smaków dopasowanych do coraz bardziej wymagających kubków smakowych bywalców barów, po koktajle molekularne.

Zaprezentowane zostały osobowości, które wyróżniły się w Polsce oraz z sukcesami promowały talent i polską pasję do baru za granicą, zwycięzcy międzynarodowych konkursów, prekursorzy i wizjonerzy polskiej gastronomii, którzy wpłynęli na obecny kształt kultury barowej, a ich sukcesy pociągnęły za sobą zmiany w podejściu gości do spożywania alkoholi oraz pomogły spopularyzować modę na koktajle.

Gwiazdą muzyczną wieczoru był zespół Hey Girlz Hey Boyz, który uświetnił imprezę swoim koncertem na żywo. O oprawę muzyczną afterparty zadbał kolektyw Flirtini i Rapperoni.

Jak na barmańską imprezę przystało, nie mogło zabraknąć pokazu barmańskiego w wykonaniu mistrzów świata: Tomka Małka i Marka Posłusznego. Dużym zainteresowaniem cieszył się Bartender VR Simulator, czyli pierwszy na świecie wirtualny symulator baru.

Alkoholowymi partnerami wydarzenia były marki  Jack Daniel’s oraz Finlandia.