Home Biznes Wielka Gala Złotych i Kryształowych Anten

Wielka Gala Złotych i Kryształowych Anten

przez Redakcja

XIX Wielka Gala Złotych Anten Świata Telekomunikacji i VIII Wielka Gala Kryształowych Anten Świata Mediów odbyła się 28 marca 2017 roku o godz. 19 w Hotelu Sheraton, w Warszawie.

Podczas Wielkiej Gali nagrody przyznano w 8 kategoriach za osiągnięcia dokonane w ubiegłym roku.

Złote Anteny Świata Telekomunikacji w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Człowiek RokuJorgen Bang-Jensen, Prezes Zarządu P4 – za konsekwentne działania, prowadzące do coraz większego udziału sieci Play w polskim rynku telekomunikacyjnym. Ponadto, za stabilne działanie Zarządu oraz politykę względem klienta, co znajduje odzwierciedlenie w coraz większej liczbie abonentów sieci.
  • Firma RokuOrange Polska SA – za wielowymiarową kampanię i usługę Orange Światłowód. Firma Orange Polska wykazuje się stałym zaangażowaniem w realizację Agendy Cyfrowej i współpracę z administracją rządową, co przyczynia się do zaspokajania zapotrzebowania na internet szerokopasmowy na szeroką skalę.
  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – UPC Polska za THINK BIG – THINK BIG stał się przepustką do globalnego rozwoju dla wielu małych firm i startupów. Uczestnicy nawiązują nowe kontakty, przyciągają uwagę inwestorów i najważniejszych mediów, śledzących biznesowe trendy. THINK BIG nie tylko inspiruje, ale też realnie wspiera przedsiębiorców w odważnym myśleniu o swoim biznesie.

Kryształowe Anteny Świata Mediów w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Firma Roku – G2A – za kompleksowe działania, prowadzące do budowania najszybciej rozwijającej się platformy sprzedażowej gier komputerowych na świecie. Dzięki stworzeniu ekosystemu nowoczesnych usług, liczba klientów firmy stale wzrasta. Miesięcznie odbywa się na niej ponad 1 milion transakcji, a kwartalnie platformę odwiedza ponad 70 milionów użytkowników.
  • Człowiek Roku – Ewa Minge  – za odważne i konsekwentne wdrażanie wysokich standardów w komunikowaniu się ludzi w sferze publicznej oraz za niesienie pomocy osobom chorym i potrzebującym, z wykorzystaniem mediów. Ewa Minge stanowi autorytet na rynku medialnym w skutecznym i przejrzystym przekazie tematów o dużej wrażliwości społecznej.
  • Program Informacyjny Roku –  „Fakty” emitowane przez TVN – za profesjonalny i obiektywny przekaz informacji, dzięki któremu Fakty stały się najchętniej oglądanym programem informacyjnym w kraju. Fakty codziennie dostarczają rzetelnej i szerokiej informacji z Polski i ze Świata, okraszonej komentarzem szanowanych dziennikarzy i ekspertów.

Lider Nowych Mediów:

  • Bloger Roku – Blog Spider’s Web, Przemysław Pająk – Za prowadzenie serwisu, będącego opiniotwórczym źródłem informacji oraz analiz na temat rynku technologii. Blog charakteryzuje się niezwykłą jakością, a także tekstami opartymi na opinii oraz wiedzy. Tworzy nową jakość w obszarze polskiej blogosfery.
  • Youtuber Roku – Abstrachuje (Robert Pasut, Rafał Masny, Czarek Jóźwik) – za prowadzenie kanału, który od lat należy do liderów nowych mediów w Polsce. Każda produkcja to pewny sukces. Nieprzygotowani, którego są producentami, to ostatni hit internetu. Abstrachuje to nie talent do wyczuwania nowych mediów, to talent do ich kreowania.

W uroczystej Gali udział wzięli przedstawiciele centralnej administracji publicznej, regulatora oraz top managementu branży telekomunikacyjnej i mediów. Galę poprowadził Marcin Prokop. Uroczystość zakończył Jacek Stachursky śpiewając swoje piosenki i covery znanych przebojów.

Partnerzy Wielkiej Gali Złotych i Kryształowych Anten Świata Telekomunikacji i Mediów:

Asseco, Atos, Atende, Emitel, Balthazar, G2A, Attis Broker, Wirtualna Polska

Powiązane artykuły