Gala Przedsiębiorczości Kobiet 2017

Z okazji obchodów Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta gala, w której udział wzięło ponad 500 gości ze świata biznesu, mediów, dyplomacji i nauki. Przedsiębiorcze Polki, kobiety sukcesu z ponad 20 krajów świata, przyjechały do Polski, by po raz pierwszy razem celebrować Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet oraz inspirować innych do podjęcia działań biznesowych. Podczas uroczystości 40 przedsiębiorczych Polek zostało nagrodzonych prestiżową statuetką Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet 2017 nadawaną wybitnym Polkom w kraju i za granicą, które odnoszą sukcesy biznesowe, ale poprzez swoje działania wspierają i inspirują innych do działania.

Podczas gali odbyła się także premiera książki „Biznesowe inspiracje Polek na świecie” wydanej wspólnymi siłami przez ambasadorki przedsiębiorczości kobiet: Urszulę Ciołeszyńską – Prezes Międzynarodowej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet oraz Kingę Langley – Prezes PREMIER International Business Club.

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to ruch społeczny zapoczątkowany w 2014 roku przez Wendy Diamond, pomysłodawczynię i świa­towego Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet z Nowego Jorku. Stworzona przez Diamond inicjatywa to nie tylko jeden dzień w roku, który obchodzony jest corocznie 19 listopada, ale światowy ruch społeczny promujący przedsiębiorczość wśród pań, mający na celu wsparcie oraz wzmocnienie pozycji przedsiębiorczych kobiet.